امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
کد خبر: ۸۳۴۲
تاریخ انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
میزان ابتلای کودکان زنجانی به کرونا در حال افزایش است/ امکان تلاقی کرونا و آنفولانزا در فصل پاییز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: میزان ابتلای کودکان به بیماری کرونا در استان زنجان رو به افزایش است.

به گزارش عصرزنجان ،پرویز قزلباش امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از نظر تولید و فراوانی اقلام بهداشتی مشکلی در استان زنجان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه کمبود انسولین قلمی به شدت پیگیر هستیم تا در اختیار بیماران قرار گیرد، تصریح کرد: با روندی که شیوع کرونا در استان دارد اگر با بیماری آنفولانزا تلاقی کند و منطبق شوند، تعداد مراجع کنندگان و بستری شدگان افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: امسال حدس می زنیم بیماری آنفولانزا زودتر شروع شود، این بیماری همه سنین را درگیر می کند و انتظار می رود با مراجع کنندگان در حوزه بزرگسال و اطفال مواجه باشیم.

وی ابراز داشت:عمده ابتلای کرونا درباره بالغین بوده و کودکان را کمتر درگیر کرده است هر چند میزان ابتلای کودکان به کرونا در حال افزایش است.

قزلباش آگاهی دادن به مردم را در زمینه آنفولانزا بسیار مهم دانست و گفت: واکنس آنفولانزا هم به میزان ثابتی همه ساله به کشور وارد می شد و اولویت هایی از جمله کادر بهداشت و درمان، افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه ای برای تزریق تعریف شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع کرونا، امسال متقاضیان زیادی برای تزریق واکنس آنفولانزا وجود خواهد داشت و شرایط ایجاب می کند میزان زیادی وارد شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین یادآور شد: سیاست وزارت بهداشت بر این است که میزان واردات واکسن آنفولانزا را به 10 برابر افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین