امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۰
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۳۴۴
تاریخ انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
ابتلای 23 نفر از پرسنل اورژانس زنجان به کرونا؛انجام 16 هزار ماموریت در سال جاری

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر 23 نفر از پرسنل اورژانس استان به دلیل مواجهه با بیماران کرونایی، به این ویروس مبتلا شده اند.

به گزارش عصرزنجان ،اصغر جعفری روحی  اظهار داشت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، اورژانس استان زنجان همگام با سایر معاونت‌ها و ستادها و ادارات دانشگاه علوم پزشکی استان کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه در همان ابتدا سه دستگاه آمبولانس به انتقال بیماران مشکوک کرونا اختصاص یافت، تصریح کرد: آمبولانس های درگیر انتقال این بیماران که مجهز به سیستم های اکسیژن رسانی بودند از چرخه انتقال سایر بیماران خارج شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تا زمانی که مشکل کرونا در کشور رفع نشده، این روند ادامه دارد، اضافه کرد: انتقال تمامی بیماران مبتلا به سندروم حاد تنفسی و کرونا فقط از طریق اورژانس 115 انجام می گرفت که این موجب پاک ماندن آمبولانس های بیمارستان ها شده است.

وی ادامه داد:از ابتدای آغاز بیماری کرونا بالغ بر 3 هزار و 200 ماموریت مربوط به کرونا انجام شده که 2 هزار و 100 مورد از ماموریت ها منجر به انتقال بیمار به بیمارستان شده است.

جعفری با بیان اینکه 23 نفر از پرنسل ما به دلیل مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا ویروس درگیر شده اند، افزود: تعداد تماس های مردم با ما در حال حاضر پنج برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل ماموریت های اورژانس استان از آغاز سال جاری تاکنون بیش از 16 هزار و 600 مورد بوده است، بیان داشت: 2 هزار و 945 مورد از ماموریت ها، تصادفی بوده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین