امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۷
فرماندار شهرستان زنجان:
کد خبر: ۸۳۷۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
مجتمع‌های تجاری زنجان تعطیل می‌شوند/ تشکیل پرونده قضایی برای برگزارکنندگان مراسمات در روستاها

فرماندار شهرستان زنجان با تاکید بر اینکه نگران اصلی ما تجمع مردم در پاساژها است، گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل‎های بهداشتی، این مجتمع‌های تجاری در زنجان تعطیل خواهند شد.

به گزارش عصرزنجان ،رضا عسگری با اشاره به وضعیت قرمز و رو به هشدار شهرستان، اظهار داشت: طی هفته جاری تعدادی از شعبات بانکی شهر زنجان به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تذکر دریافت کرده و سه شعبه هم تعطیل شدند.

وی با اشاره به اینکه تجمع مردم در پاساژها و مجتمع‌های تجاری از جمله نگرانی‌های ما در شهر زنجان است، گفت: به مسئولان بهداشتی این مجوز داده شده تا در صورت عدم رعایت پروتکل‎ها توسط اصناف یا مشتریان و در صورت صلاحدید این مراکز تعطیل شوند.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه متاسفانه در حوزه ناوگان عمومی و تاکسیرانی نگرانی زیادی در رابطه با شیوع ویروس کرونا وجود دارد، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها، برای رانندگان وسیله عمومی جریمه 500 هزار تومانی توسط پلیس راهور اعمال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از بسیاری از مراسم‌های ترحیم یا عروسی جلوگیری شده و یا لغو شده است، افزود: همه باید ضوابط را رعایت کنند و در این راستا با کسی تعارفی نخواهیم داشت.

عسگری با اشاره به دستور دادستان استان برای رسیدگی به پرونده‌های متخلفان در زمینه مقابله با کرونا، بیان داشت: به منظور رسیدگی به این نوع از پرونده‌ها شعبه ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و نخستین تشکیل پرونده‌ها از روستاها آغاز شد.

وی اظهار داشت: طی هفته گذشته مراسم ترحیمی در یکی از روستاها برگزار و حتی روحانی هم در منبر حضور یافته که با متولیان، مسئولان روستا و روحانی مربوط برخورد قضایی شده است.

فرماندار شهرستان زنجان بزرگ‌ترین نگرانی را در زمینه انتشار ویروس کرونا، حاشیه شهرها و روستاها عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از ماسک در این مناطق بسیار پایین است که موجب نگرانی مسئولان بهداشتی می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین