امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۶
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
کد خبر: ۸۳۷۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
بیش از ۷۱ هزار نفر بیمار کرونایی به مراکز سرپایی استان زنجان مراجعه کرده‌اند؛مطب‌ها 53 درصد پروتکل بهداشتی را رعایت می کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: مجموع افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی ۱۶ ساعته سرپایی این استان تاکنون ۷۱ هزارو ۱۴ نفر و تعداد کل نمونه‌های گرفته شده ۳۹ هزارو ۷۱۴ مورد بوده است.

به گزارش عصرزنجان ،محمد رضا صائینی با اشاره به کاهش موارد مراجعه سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته این استان، افزود: میزان بیماران سرپایی در هفته چهارم خرداد در مراکز ۱۶ ساعته این استان روزانه به یک هزارو ۲۰۰ نفر رسیده بود که در هفته اول تیر ماه به ۹۱۵ مورد، در هفته چهارم تیرماه به ۶۲۰ و در هفته اول مرداد این عدد به حدود ۵۵۰ نفر رسیده است.

وی، در رابطه با آمار بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان‌های استان زنجان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون اضافه کرد: تعداد کل موارد بستری در بیمارستان‌های این استان هشت‌هزارو ۱۴۶ مورد بوده که از همه این افراد نمونه گرفته شده است.

این مسؤول تعداد موارد مثبت قطعی بستری از لحاظ آزمایشگاهی را  ۲ هزار و ۷۳۲ مورد در این استان اعلام کرد و گفت: رعایت کردن اصول و موازین بهداشتی بسیار حائز اهمیت بوده و همه افراد باید از ماسک استفاده کنند زیرا اگر در یک جمع چهار نفره، ۲ نفر از ماسک استفاده کنند و ۲ نفر دیگر استفاده نکنند همچنان میزان سرایت بیماری کرونا بالا خواهد بود.

وی اضافه کرد:  شرایط حاکم بر استان ایجاب می کند که تامین سلامت عموم در اولویت باشد چرا که در هر شرایطی برگزاری تجمعات موجب انتقال بیماری در افراد خواهد شد که این موضوع، اصل انکار ناپذیر به‌شمار می رود.

صائینی افزود: حتی انتقال بیماری در تجمعات فضای رو باز هر چند می تواند عده کمتری را گرفتار کند اما در هر صورت ارتباطات فردی وجود دارد.

وی اظهار داشت: طبق آخرین بررسی های میدانی مطب ها در این استان ۵۳.۵۷ درصد، هتل ها ۱۰۰ درصد، پاساژها ۴۲.۱۱ درصد، داروخانه‌ها ۷۵ درصد، نانوایی‌ها ۷۶ درصد، دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ نیز ۵۰ درصد الزامات بهداشتی کرونایی را رعایت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، با گلایه از شبکه بانکی استان خاطرنشان کرد: بانک‌های دولتی و خصوصی استان پروتکل‌های بهداشتی را آنگونه که باید و شاید رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین