امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۱
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
کد خبر: ۸۳۸۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۵
طرح هادی در 400 روستای زنجان انجام شده است؛اجرای آسفالت معابر 25 روستا از محل اعتبارات قیر یارانه ای

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اشاره به اجرای طرح هادی در 400 روستای استان، گفت: در حال حاضر 83 پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای استان در راستای فراهم سازی زمينه توسعه و عمران نقاط روستايي، در حال انجام است.

به گزارش عصرزنجان ،رضا خواجه ای امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قیر یارانه ای به ارزش 68 میلیارد ریال برای آسفالت معابر 25 روستا در سطح استان در سال جاری اختصاص یافته است.

 وی تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای  20 خانوار  را 400 روستا دانست و افزود: در حال حاضر 83 پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای استان در راستای فراهم سازی زمينه توسعه و عمران نقاط روستايي، در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی  در استان زنجان 3/56 درصد و در سطح کشور 2/ 46 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی به تامین منابع مالی طرح هادی اشاره کرد و گفت: تامین منابع مالی اجرای طرح‌های هادی از بودجه‌های تملک و دارائی و همچنین بودجه سالیانه دهیاری‌ها  تامین می‌شود.

حواجه ای با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت  توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، تصریح کرد: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی یادآور شد: اهمیت و ضرورت تهیه و اجرای طرح هادی این است که روستاهای دارای طرح هادی از شرایط ویژه ای در عمران و آبادی از قببل خدمات زیربنایی، اجرای طرح های عمرانی و تخصیص منابع مالی نسبت به روستاهای فاقد طرح هادی می باشند، لذا تهیه طرح و اجرای آن با توجه به ورود امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی بر کیفیت و بهبود زندگی اهالی در بلند مدت موثر است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین