امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۲
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تاکید کرد
کد خبر: ۸۴۱۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
لزوم تجهیز تاسیسات اطفای حریق در استان زنجان/ 21 فقره آتش سوزی در زنجان رخ داده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه طی سال جاری ۲۱ فقره آتش سوزی در مراتع استان زنجان رخ داده است، گفت: تاکنون ۳۱۹ هکتار از مراتع استان دچار آتش سوزی شده است.

به گزارش عصرزنجان ،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه طی سال جاری ۲۱ فقره آتش سوزی در مراتع استان زنجان رخ داده است، گفت: تاکنون ۳۱۹ هکتار از مراتع استان دچار آتش سوزی شده است.

وی اظهار کرد: طی سال جاری بیشترین آتش سوزی در مراتع شهرستان طارم، ماهنشان و خدابنده رخ داده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، با بیان اینکه در بیش از ۹۰ درصد از این آتش سوزی‌ها عامل انسانی دخیل بوده است، گفت: طی سال جاری شهرستان طارم بیشترین آتش سوزی در مراتع استان را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: با گرم شدن هوا آتش سوزی هم بیشتر می‌شود که در این میان مردم باید از منابع طبیعی حراست و حفاظت کنند.

آقاجانلو با بیان اینکه طی سالجاری شهرستان زنجان کمترین آتش سوزی در مراتع را به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: باید از ظرفیت سمن‌های مردم نهاد و رسانه‌ها در راستای حراست و حفاظت از مراتع و منابع طبیعی استفاده شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، با تاکید بر لزوم توسعه تجهیزات اطفای حریق در این استان، گفت: با توجه به صعب العبور بودن برخی مناطق استان بخصوص در شهرستان طارم نیازمند استفاده از تجهیزات اطفای حریق، ویژه مناطق کوهستانی هستیم.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین