امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۹
رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان:
کد خبر: ۸۴۲۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
بسیاری از اقلام لبنی مشمول قیمت‌گذاری نیستند/ شیر خام در درب دامداری 2900 تومان است

رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان در مورد نظارت بر قیمت محصولات لبنی گفت: نظارت‌ها انجام می‌شود و در حال حاضر قیمت شیر در درب دامداری‌ها 2 هزار و 900 تومان تعیین شده است.

به گزارش عصرزنجان ،اسماعیل مسلمی در مورد افزاش قیمت شیر اظهار کرد: افزایش قیمت شیر در یک مرحله انجام شده و دولت نیز این افزایش را تایید کرده است.

وی تصریح کرد: قیمت شیر خام به صورت قانونی افزایش یافته که در درب دامداری هر کیلوگرم 2 هزار و 900 تومان است.

رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان با بیان اینکه به تبع آن قیمت برخی از محصولاتی که مشمول افزایش قیمت هستند بالا رفته است عنوان کرد: شیر نایلونی و بطری و همچنین پنیر و دو نوع ماست مشمول قیمت گذاری هستند که قیمت آنها از طریق سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان تعیین شده است.

وی عنوان کرد: افزایش قیمت این محصولات متفاوت بوده و از 22 تا 25 درصد افزایش قیمت داده شده است مانند شیر نایلونی از 3 هزار و 200 تومان تا 4 هزار تومان تعیین شده است.

مسلمی با بیان اینکه سایر اقلام لبنی مشمول قیمت گذاری دولتی نیستند افزود: واحد تولیدی با توجه به وضعیت موجود می‌تواند قیمت را تغییر داده و اگر شکایتی باشد و یا افزایش غیرمتعارفی را شاهد باشیم ورود خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: اگر در این اقلام افزایش 100 درصدی یا دو برابری را شاهد باشیم به این موضوع ورود می‌کنیم.

رئیس بازرسی سازمان صمت استان زنجان عنوان کرد: هر از چند گاهی نیز واحدهای تولیدی خارج از استان ماست‌های ویژه‌ای مانند چکیده‌ای و غیره را در بازار توزیع می‌کنند که مشمول قیمت گذاری نیستند.

وی در نظارت بر قیمت صنایع بستی گفت: بستی مشمول قیمت گذاری نیست و صنایع تولیدی بستی قیمت‌ها را براساس شرایط روز تعیین می‌کنند.

انتهای پیام /

منبع خبر: موج رسا

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین