امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۴۲۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
تشکیل شورای خیریه در اوقاف زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از تشکیل شورای خیریه در اوقاف زنجان خبر داد و گفت: در این راستا از ظرفیت 26 نفر استفاده می‌شود.

به گزارش عصرزنجان ،حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: هدف از تشکیل این شورا ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به اقشار مختلف جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه حفظ کرامت انسانی و تکریم از خانواده‌ها و ایتام و بی سرپرستان نیازمند در عرصه دارو و درمان، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، کمک به امر ازدواج و تسهیل در برگزاری مراسمات ازدواج از اهداف تشکیل شورای خیریه است، اضافه کرد: تهیه و تامین جهیزیه نو عروسان و سایر ارائه خدمات اجتماعی با همت متولیان موقوفات، واقفین خیراندیش و خیرین نیز از دیگر اهدافی است که با راه‎اندازی این شورا دنبال می‌شود.

وی با اشاره به شیوه کار شورای خیریه در استان‌ها گفت: اعضای شوراها از داوطلبان مردمی و علاقه‌مندان به فعالیت‌های خیریه که توانایی جذب مشارکت‌های مردمی را دارند، انتخاب می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه ایجاد شغل و کارآفرینی برای خانواده‌های نیازمند و بحث ساماندهی مجموعه‌های درمانی و مجموعه‌های سرپرستی ایتام است، اضافه کرد: برای این مجموعه‌ها حساب‌های جذب مشارکت در نظر گرفته می‌شود و اجرای نیات واقفین در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی از تعیین 26 نفر برای شورای خیریه اوقاف استان خبر داد و بیان کرد: قرار است در قالب این شورا از ظرفیت متولیان، خیریه‌ها و ظرفیت مردمی استفاده شود تا بتوانند کمک‌رسانی به نیازمندان را به‌خوبی ساماندهی کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین