امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶
مدیرکل استاندارد استان زنجان:
کد خبر: ۸۵۷۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
قایق‌های تفریحی فاقد مجوز استاندارد در گاوازنگ زنجان پلمب شد

مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: قایق‌های تفریحی فاقد مجوز استاندارد، در مجموعه تفریحی سد خاکی گاوازنگ زنجان، با همکاری کارشناسان این اداره کل و ماموران نیروی انتظامی استان، پلمب شد.

به گزارش عصرزنجان ،داود کارگرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اجباری بودن استاندارد ساخت، نصب و بهره برداری از تجهیزات تفریحی مستقر در زمین های بازی و شهربازی ها، افزود: طبق مصوبه سازمان ملی استاندارد، هر مرکز تفریحی سرپوشیده یا روباز، برای نصب و بهره برداری از تجهیزات بازی، باید از سازمان استاندارد، مجوز فعالیت اخذ کند.

وی تصریح کرد: طبق مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، تمامی تجهیزات بازی، باید قبل و حین نصب و راه اندازی؛ توسط نماینده شرکت های بازرسی تحت نظارت و تایید این سازمان، مورد بازرسی قرار گیرند.
مدیرکل استاندارد استان زنجان، با تاکید بر لزوم استاندارد سازی تجهیزات بازی و تفریحی توسط بهره برداران، از تمامی مالکان و بهره برداران تجهیزات بازی غیر استاندارد، خواست که هرچه سریعتر، نسبت به استاندارد سازی و رفع عیوب تجهیزات بازی، اقدام کنند.

وی گفت: کنترل و نظارت دقیق بر کیفیت محصولات، به طور مستمر توسط بازرسان و کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه انجام می شود، به شهروندان و مصرف کنندگان  توصیه می شود در صورت مشاهده محصولات مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد، موضوع را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ (سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان زنجان) اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین