نسخه تلکس عصر زنجان
:: اصلاح‌طلبان با القای تنش میان سران قوا به دنبال چه چیزی هستند؟/ تخریب مجلس با تاکتیک استفاده از فیک‌نیوزها دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰

روزنامه اصلاح طلب شرق ابزار نظارت و قانونگذاری در مجلس را که از وظایف نمایندگان است را موضوعی برای تخریب بهارستان نشینان قرار می دهد و معلوم نیست با القای مسئله اختلاف میان قالیباف و روحانی که دو تن از سران قوای مهم کشور هستند، دنبال چه چیزی است؟


:: پرونده قتل عمد محکوم به قصاص به صلح و سازش منجر شد دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۸

رئیس کل دادگستری گفت: با تلاش شورای حل اختلاف زنجان، پرونده قتل عمد محکوم به قصاص به صلح و سازش منجر شد.


:: لاستیک در دور افزایش قیمت‌ها/ چرخی که برای رانندگان گران می‌چرخد دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶

افزایش قیمت تایر در چند روز گذشته موجب ایجاد نوساناتی جدید در بازار خودرو و افزایش قیمت برخی خودروها شده است.


:: ازدحام در برخی از مدارس نگران کننده است/ عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق حاشیه نشین زنجان دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ازدحام والدین در برخی از مدارس استان زنجان نگران کننده است.


:: اندکی بعدتر، "مقاومت آنتی‌بیوتیک" کشنده‌تر از "سرطان"/ «مرغ درشت» نخورید! شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷

استادتمام علوم پزشکی: با ادامۀ روند فعلی، تا سال ۲۰۵۰ میلادی مقاومت آنتی‌بیوتیکی معضلی کشنده‌تر از سرطان خواهد بود و سالانه بیش از ۱۰میلیون نفر قربانی خواهد گرفت.


:: قایق‌های تفریحی فاقد مجوز استاندارد در گاوازنگ زنجان پلمب شد شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶

مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: قایق‌های تفریحی فاقد مجوز استاندارد، در مجموعه تفریحی سد خاکی گاوازنگ زنجان، با همکاری کارشناسان این اداره کل و ماموران نیروی انتظامی استان، پلمب شد.


:: بیماران زمینه‌ای و کودکان زیر 5 سال در اولویت دریافت واکسن آنفولانزا شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: بیماران زمینه‌ای و کودکان زیر 5 سال در اولویت دریافت واکسن آنفولانزا هستند و اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود.


:: برای قیمت پُفک قانون داریم اما برای قیمت مسکن نه!/ لزوم تعیین قیمت مسکن بر اساس بهای تمام شده شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

مجید گودرزی گفت: اکنون اگر فروشنده ای قیمت ملک خود را متری یک میلیارد دلار هم تعیین کند، از نظر قانون مرتکب گرانفروشی نشده است؛ اما فروشنده یک چیپس هم اگر ۱۰۰۰ تومان گرانفروشی کرده باشد، مشمول قانون تعزیرات حکومتی شده و مجازات می‌شود که این دوگانگی غیر قابل توجیه نیست.


:: بازی ارز و عرضه با حمل و نقل/ لاستیک روی چرخ واردات یا صادرات؟ جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱

در حالی که با شیوع کرونا با کاهش تقاضای لاستیک مواجه هستیم، مشکلات سیستم توزیع این کالا موجب افزایش قیمت ها شده است.


:: بيشترين دغدغه پليس صيانت از امنيت موجود کشور است جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱

نماینده مردم شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اينکه در حال حاضر بيشترين دغدغه پليس صيانت از امنيت موجود کشور است، گفت: تلاش های کارکنان پلیس در برخورد با اراذل و اوباش و نا امن کنندگان امنیت جامعه قابل تقدیر است .


:: چاقوساز زنجانی نشان درجه یک هنر را دریافت کرد جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: کریم شعبانی سازنده چاقوهای هنری موفق به دریافت نشان معادل مدرک دکتری درجه یک هنر شد.


:: مستحبی که تضمین‌کننده اجرای واجبات است/ چرا دشمن از برپایی پرچم عزا هراس دارد؟ پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

قیام سیدالشهدا علیه‌السّلام برای احیای دین و برهم زدن نظم دروغین و فاسدی بود که نظام تبهکار اموی در عالم اسلام پیاده کرده و جامعه را واداشته بود که از آن پیروی کنند؛ حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام به شهادت رسید تا راه آزادگی و زیر بار ظلم نرفتن را به بشریت نشان دهد.


:: آغاز ماراتن تبلیغاتی برای رسیدن به بهارستان/ ۳۱۹ شعبه اخذ رأی در زنجان و طارم پیش‌بینی شد پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹

 فرماندار شهرستان زنجان گفت: ۳۱۹ شعبه اخذ رأی در زنجان و طارم برای دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده است.


:: پلمب ۱۳۰ بنگاه مشاور املاک متخلف در استان زنجان پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به برخورد با بنگاه‌های مشاور املاک در استان زنجان گفت: ۱۳۰ بنگاه مشاور املاک متخلف در استان زنجان پلمب شد.


:: تولید، تامین و پخش بیش از 18000دقیقه برنامه توسط صدا و سیمای زنجان پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: امسال با توجه به شرایط حاکم و تلاش همکاران خدوم مرکز در بخش های مختلف تولیدی و پشتیبانی، در دهه اول محرم بیش از 18000 دقیقه برنامه تولید ، تأمین و پخش شد.


:: آغاز مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در زنجان/ رقابت متفاوت کاندیداها در شرایط کرونا پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۶

با آغاز تبلیغات کاندیداهای مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم طی چند روز آینده تکلیف یک کرسی باقی مانده از سهم استان زنجان در بهارستان مشخص خواهد شد.


:: تازه واردهای بورس به دنبال نوسان‌گیری و سودهای عجیب نباشند/ پیش‌بینی روند بازار سرمایه تا پایان مهرماه چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تصمیمات سازمان بورس در جهت متعادل شدن رشد بازار سهام بود؛ گفت: سرمایه گذاری در بازار سرمایه قطعا با نگاه بلند مدت سودآور است و مردم می‌توانند در مدت 5 سال دو برابر سایر بازارهای موازی سود بدست بیاورند.


:: "نظارت" حلقه مفقوده بازار لوازم تحریر در زنجان / افزایش ۲۵ درصدی قیمت روپوش مدارس چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲

در حالی که چیزی به بازگشایی فصل مدارس نمانده است ولی گرانی‌های لوازم‌التحریر و روپوش مدارس در بازار زنجان آغاز شده و نکته جالب این است که مسئولان نظارتی استان از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.


:: غفلت دولت از جایگزین مناسب نفت برای توسعه اقتصاد کشور/ 40 درصد ظرفیت معادن بلااستفاده مانده است چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸

با اینکه ایران برروی کمربند طلایی دنیا قرار گرفته و ظرفیت‌ها و پتانسل‌های خوبی در حوزه معدن دارد و دولت با فعال کردن این بخش می‌تواند توسعه اقتصادی را در کشور رقم زد اما تعلل در رونق بخشی به این حوزه باعث شده تا ثروت ملی به سادگی هدر برود.


:: عبدالله جعفری مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه استان زنجان شد چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵

عبدالله جعفری مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان شد.


:: کشف اشیاء تاریخی سفالی با قدمت هزاره اول پیش از میلاد و دوره اسلامی چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی زنجان از کشف اشیاء توقیفی هزاره اول پیش از میلاد در شهرستان زنجان خبر داد.


:: رای ناپلئونی شورا به برون سپاری کارگران فضای سبز زنجان/طرح سربسته موضوع دریافت حقوق 20 میلیونی معاونان شهرداری در شورا چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: این موضوع مورد تایید اعضای شورای اسلامی شهر زنجان نبوده و در صورت رای هم فقط به دلیل تاکید سازمان بازرسی و دستگاه های نظارتی است.


:: تحصن کارگران پارس سوئیچ ناشی از سوء برداشت از یک بخشنامه بود/ تاکنون توقف تولید نداشته ایم سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲

مدیر عامل شرکت پارس سوئیچ زنجان گفت: تحصن و تجمع کارگران پارس سوئیچ ناشی از سوء برداشت از یک بخشنامه بوده که برطرف شد.


:: ابتلای 43 زنجانی به بیماری بوتولیسم سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره مبتلا شدن 43 نفر به بیماری بوتولیسم در زنجان گفت: کانون انتقال بیماری، محصولات یک واحد تولیدی بود که شناسایی و از توزیع محصولات آن جلوگیری شد.


:: پارس سوئیچ مشکل تولید ندارد/ تحصن کارگران مربوط به مسائل دیگری بود سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: دلیل اصلی تحصن و تجمع کارگران شرکت پارس سوئیچ زنجان، مسائلی مربوط به حوزه تولید نبوده است.
 

 

 

:: پروژه خیابان پادگان متوقف شد/ ابلاغ موضوع به وزارت دفاع و فرماندهی ستاد کل ارتش/ کم کاری استاندار و عدم تعامل فرمانده ارتش هزینه سنگینی بر دوش شهرداری گذاشت سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۷

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان از توقف پروژه خیابان پادگان به دلیل عدم همکاری فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی ارتش زنجان و عدم پیگیری های اصولی و جدی استاندار استان خبر داد.


:: شمارش معکوس برای انتخاب نماینده دوم حوزه زنجان – طارم سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰

فرماندار زنجان گفت:۲۱ شهریور، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای انتخاب تنها نماینده باقی مانده استان زنجان برگزار می شود.


:: کشف بیش از 35 کیلو شیشه در زنجان؛سوداگران مرگ به دام پلیس افتادند دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف بیش از 35 کیلوگرم شیشه از یک باند 4 نفره مواد مخدر خبر داد.


:: بیش از ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در زنجان پرداخت شد دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان، گفت: تا به امروز ۲ هزار و ۶۹۵ فقره درخواست با رقم ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونایی درزنجان پرداخت شده است.


:: امنیت کشور مرهون آمادگی پدافند هوایی است دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

رییس دفتر نظامی رهبر معظم انقلاب در تماس تلفنی با فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام فرمانده‌کل قوا را به وی ابلاغ کرد.


:: الکترونیکی شدن انتخابات در شهرستان زنجان دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به تمهید مقدمات برگزاری انتخابات اظهار کرد: شرایط برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی فراهم شده است.


:: دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان برگزار نمی شود/ برپایی 35 چادر برای جمع آوری نذورات مردمی دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۵

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان گفت: دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان در مکان روباز و بدون حرکت برگزار می شود و امکان برگزاری همچون سال های گذشته نیست.


:: محرم حسینی زمینه ساز وحدت بیشتر بین سنی و شیعه / انقلاب های طول تاریخ الهام گرفته از واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع) است یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳

علمای اهل سنت استان کردستان در گفت‌وگوهایی علاوه بر اینکه بر حفظ شعائر محرم و زنده‌ نگه داشتن عزای حضرت‌ اباعبدالحسین (ع) تأکید کردند،‌ معتقدند احیای دین اسلام با شهادت دردانه رسول‌ خدا (ص) صورت گرفته است و همه ما وظیفه داریم عاشورا را در طول تاریخ حفظ کنیم تا از انحراف امت اسلام جلوگیری شود.


:: کمک 30 میلیون ریالی بانوان درام شهرستان طارم به توسعه حرم سامرا یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۲

مسئول مشارکتهای مردمی ستاد عتبات عالیات استان زنجان از کمک سه میلیون تومانی بانوان بخش درام شهرستان طارم به توسعه حرم سامرا خبر داد.

 


:: مکتب سیدالشهدا (ع) رفتار انسان را فراعقلی می‌کند/ استخراج سبک زندگی اسلامی از فرهنگ عاشورا شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶

برخی بزرگان می‌گویند کل دین اسلام اگرچه محمدی الحدوث است یعنی با پیامبر آغاز شده ولی بقای آن با امام حسین (ع) بوده است لذا عاشورا جلوه و نماد اسلام است و زنده نگه داشتن عاشورا جزو ضرورت‌های تاریخ است که باید به نسل جدید منتقل شود.


:: احیای فرهنگ عاشورا برای ایجاد جامعه سالم و انسانی ضروری است/ حرکت قابل تحسین هیئات مذهبی در ماه محرم شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۱

کارشناس مسائل مذهبی گفت: برای ایجاد جامعه سالم، انسانی و الهی و عادل، احیای فرهنگ عاشورا ضروری بوده و این فرهنگ دارای تاریخ مصرف نیست.


:: طرح نذر خون از تاسوعا تا اربعین حسینی جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶

مدیرکل انتقال خون زنجان گفت: دو پایگاه در زنجان در روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی آماده دریافت خون اهدایی شهروندان زنجانی است.


:: بزرگترین رزمایش کمک‌های مؤمنانه کشور در حسینیه اعظم زنجان هدف‌گذاری شد/تأمین ۱۱۰هزار بسته معیشتی جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲

 رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: تأمین ۱۱۰هزار بسته کمک‌های مؤمنانه در حسینیه اعظم زنجان هدف‌گذاری شده است و بزرگ‌ترین رزمایش کمک‌های مؤمنانه کشور در پایتخت شور و شعور حسینی(ع) در حال رخ‌دادن است.


:: زنجان از پذیرش میهمان در تاسوعا و عاشورای حسینی معذور است جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۴

فرماندار زنجان گفت: با توجه محدودیت‌های موجود و شرایط انتشار ویروس کرونا، زنجان از پذیرش میهمان در تاسوعا و عاشورای حسینی معذور است.


:: شناسایی ۱۴۴ دانه‌درشت مودی مالیاتی در زنجان؛هیچ واحد تولیدی به‌علت مشکلات مالیاتی تعطیل نیست پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹

مدیرکل سازمان امور مالیاتی استان زنجان از شناسایی ۱۴۴ دانه‌درشت در زنجان خبر داد و گفت: تا این لحظه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدی، موردی از مشکل تعطیلی به علت مشکلات مالیاتی قید نشده است.